reiki

Terapia Reiki

Czym Jest Reiki?

Reiki to naturalna, holistyczna terapia energią witalną poprzez dotyk.

To japoński starożytny system uzdrawiania, zapomniany przez tysiące lat, aż do czasu gdy odkrył ją na nowo z początkiem XX w. dr Mikao Usui- rektor Uniwersytetu W Kioto.

Reiki można rożnie rozumieć w zależności od wiary czy światopoglądu.

Reiki mówi o energii życia, energii uniwersalnej zwanej w zależności od systemu Ki w Japonii, Qi w chinach, Prana w Indiach, Bioenergia- na Zachodzie, która krąży nieustannie we wszechświecie i wypełnia każdy żywy organizm. To źródło życia, siła napędowa wszelkich czynności i procesów w naszym organizmie i w otaczającym nasz świecie.

Dlaczego Reiki jest dobre dla ludzi?

Jesteśmy energią życia która nieustannie nas przenika. Reiki to naturalna siła harmonizująca. Terapia umożliwia pracę z osobami w każdym wieku, jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, można ją stosować także w stosunku do osób znajdujących się w stanie chwilowej lub długotrwałej utraty świadomości (hospitalizowani pod wpływem środków farmakologicznych, skutki udarów mózgu itp.).
Zabiegi Reiki przywracają wewnętrzną harmonię, spokój i radość życia. Nasze zachowanie staje się naturalne, swobodne, czujemy się pełni życia i energii. Wśród pacjentów bardzo chorych pojawią się wola walki i odpowiedzialność za stan własnego zdrowia, co zwykle jest poczatkiem dobrych zmian.

Jak wygląda zabieg?

Terapia Reiki to nie jest dawanie czy branie energii, to jej przekazywanie. Terapeuta Reiki jest przekaźnikiem uniwersalnej energii życia, bioenergii która krązy nieustannie wokóła nas i rezonuje ze wszystkim co żyje.

Podczas zabiegu, który trwa około godziny, terapeuta kładzie dłonie na poszczególnych częściach ciała, miejscach słabych lub chorych. Osoba poddająca się zabiegowi leży i przez cały czas pozostaje ubrana. Zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny, pacjent zwykle czuje przyjemnie ciepło które wypływa z rąk terapeuty. Odbiór Reiki jest oczywiście kwestią indywidualna ale zwykle zabieg wprowadza w stan głębokiej relaksacji i odprężenia, na poziomie fizycznym puszczają blokady energetyczne mogą więc uwalniać się zablokowane wcześniej emocje.

Zabieg na odległość:

Reiki jest energią, nie zna ograniczeń czasu i przestrzeni. Dzięki specjalnym technikom możliwa jest praca na odległość. Szczególnie potrzebna jest w nagłych przypadkach kiedy nie mamy czasu lub możliwości spotkania z klientem.
Zabiegi na odległość mogą być wsparciem dla osób które np. znajdują się w szpitalu lub tych, którzy potrzebują częstego wsparcia mentalnego.

Wskazania do zabiegu:

  • likwidowanie skutków nerwic i długotrwałego stresu
  • przywracanie równowagi emocjonalnej (depresje, uzależnienia, wachania nastroju etc.)
  • usuwanie objawów wycieńczenia organizmu
  • usuwanie zaburzeń snu
  • regeneracja uszkodzonych tkanek i przyspieszenie procesów gojenia po urazach i zabiegach chirurgicznych
  • przywracanie sprawności systemu immunologicznego i odbudowa naturalnej odporności organizmu
  • regeneracja gruczołów dokrewnych i regulacja pracy układu hormonalnego
  • usuwanie zaburzeń i regulacja cyklu menstruacyjnego
  • walka z alergiami i długotrwałymi infekcjami organizmu
  • wzmacnianie i usprawnianie pracy organów wewnętrznych

 

Ile zabiegów jest potrzebne?

Ilość zabiegów potrzebna do trwałego przywrócenia równowagi energetycznej w organizmie uzależniona jest od stanu zdrowia, ogólnej kondycji i predyspozycji potrzebującego. Zwykle jest to kilka lub kilkanaście zabiegów, w „cięższych przypadkach” wymagana jest terapia trwająca parę miesięcy.

Osoba poddająca się zabiegom Reiki nie powinna przerywać klasycznego toku leczenia prowadzonego pod nadzorem lekarza, a najlepsze rezultaty uzyskuje się przy połączeniu energoterapii z Innymi metodami leczenia i technikami naturalnymi.

Logo_Pelnia-24

Barbara Królicka

terapienergetyczne@gmail.com

Konto mBank 87 1140 2004 0000 3602 7600 0266

© 2021 Terapie Eergetyczne. All rights reserved.