Czym Jest Reiki?

Reiki to naturalna, holistyczna terapia energią witalną poprzez dotyk.

To japoński starożytny system uzdrawiania, zapomniany przez tysiące lat, aż do czasu gdy odkrył ją na nowo z początkiem XX w. dr Mikao Usui- rektor Uniwersytetu W Kioto.

Reiki można rożnie rozumieć w zależności od wiary czy światopoglądu.

Reiki mówi o energii życia, energii uniwersalnej zwanej w zależności od systemu Ki w Japonii, Qi w chinach, Prana w Indiach, Bioenergia- na Zachodzie, która krąży nieustannie we wszechświecie i wypełnia każdy żywy organizm. To źródło życia, siła napędowa wszelkich czynności i procesów w naszym organizmie i w otaczającym nasz świecie.

Jako terapeuta Reiki jestem kanałem. przekaźnikiem tej energii.

Reiki korzysta z prastarej nauki o systemie energetycznym, w skład którego wchodzą kanały zwane meridianami oraz centra energetyczne czyli czakry.

Ponieważ Reiki umożliwia pracę na wszystkich płaszczyznach, może być szeroko stosowana, zarówno przy dolegliwościach fizycznych, jak i problemach natury mentalnej.

Dlaczego Reiki
jest dobre dla zwierząt?

Przede wszystkim dlatego, że jest łagodnym, bezbolesnym i bezstresowym sposobem pomocy.

Zwierzę samo decyduję czy i ile energii chce przyjąć.

Zdrowym zwierzętom pomaga zachować równowagę na wszystkich poziomach. Napiętym lub nerwowym przynosi odprężenie i zmniejsza poziom stresu. Wzmacnia działanie leków konwencjonalnych i zmniejsza ich skutki uboczne, przyspiesza gojenie się ran po operacjach i proces zdrowienia przy chorobach.

Energia Reiki działanie komplementarne co oznacza, że wspomaga uzdrowienie na wielu poziomach, niezależnie od tego czy mamy do czynienia ze schorzeniem fizycznym : choroby, guzy, uczulenia, stany zapalne, brak apetytu, czy ze schorzeniem na tle psychicznym: skutki przemocy, zaniedbania, porzucenia, agresja, nadpobudliwość, wycofanie, lęki, czy wszelkie inne zachowania które budzą niepokój właścicieli lub utrudniają wspólne życie z naszym zwierzakiem jak no nieakceptowanie się zwierząt nawzajem.

Za pomocą zabiegów Reiki można także pomóc zwierzętom umierającym, przynosząc jemu i właścicielowi spokój i siłę na ta ostatnia wędrówkę.

Jak wygląda zabieg?

Zwierzęta są bardzo wrażliwe energetycznie i pracuje się z nimi nieco inaczej niż z ludźmi. Często zwierzę chore czy w gorszej kondycji nie życzy sobie bliskiego kontaktu i dotyku i z tego powodu robię im zabiegi na odległość.

Jeśli miejsce zamieszkania pozwala to z każdym zwierzakiem chociaż raz chce zobaczyć się osobiście. W schorzeniach na tle fizycznym zabiegi bezpośrednie są bardzo wskazane, zwierzęta z czasem przyzwyczają się do mojej obecności i bardzo lubią dotyk Reiki. Ważne by zwierze czuło się komfortowo i było w znanym sobie otoczeniu: domu, pokoju, podwórko czy stajni.

Z doświadczenia wiem że zwierzęta bardzo lubią Reiki i potrafią sobie dzięki niemu bardzo szybko pomóc.

Ile zabiegów jest potrzebne?

Każde zwierzę jest inne i każde inaczej reaguje na Reiki. Jeśli jest możliwość to chce spotkać się ze zwierzakiem i ocenić jaki jest jego stan energetyczny, jak reaguje na Reiki i ile zabiegów będzie wskazane.

Jeśli myślicie o komplementarnej terapii waszego zwierzaka to zalecam przed jej rozpoczęciem wykonanie Testu Energetycznego. Pomaga to określić stan wewnętrzny zwierzęcia który w przeciwieństwie do człowieka nie może się poskarżyć ze boli go wątroba czy przełyk. Test energetyczny pozwala również dobrać wspomagająca go naturoterapię oraz określić ilość potrzebnych zabiegów Reiki.

Barbara Królicka

© 2019 Terapie Eergetyczne. All rights reserved.