reiki_zwierzeta

Terapia Reiki
dla zwierząt

Czym Jest Reiki?

Reiki to naturalna, holistyczna terapia energią witalną poprzez dotyk.

To japoński starożytny system uzdrawiania, zapomniany przez tysiące lat, aż do czasu gdy odkrył ją na nowo z początkiem XX w. dr Mikao Usui- rektor Uniwersytetu W Kioto.

Reiki można rożnie rozumieć w zależności od wiary czy światopoglądu.

Reiki mówi o energii życia, energii uniwersalnej zwanej w zależności od systemu Ki w Japonii, Qi w chinach, Prana w Indiach, Bioenergia- na Zachodzie, która krąży nieustannie we wszechświecie i wypełnia każdy żywy organizm. To źródło życia, siła napędowa wszelkich czynności i procesów w naszym organizmie i w otaczającym nasz świecie.

Jako terapeuta Reiki jestem kanałem. przekaźnikiem tej energii.

Reiki korzysta z prastarej nauki o systemie energetycznym, w skład którego wchodzą kanały zwane meridianami oraz centra energetyczne czyli czakry.

Ponieważ Reiki umożliwia pracę na wszystkich płaszczyznach, może być szeroko stosowana, zarówno przy dolegliwościach fizycznych, jak i problemach natury mentalnej.

Dlaczego Reiki jest dobre dla zwierząt?

Przede wszystkim dlatego, że jest łagodnym, bezbolesnym i bezstresowym sposobem pomocy.

Zwierzę samo decyduję czy i ile energii chce przyjąć.

Zdrowym zwierzętom pomaga zachować równowagę na wszystkich poziomach. Napiętym lub nerwowym przynosi odprężenie i zmniejsza poziom stresu. Wzmacnia działanie leków konwencjonalnych i zmniejsza ich skutki uboczne, przyspiesza gojenie się ran po operacjach i proces zdrowienia przy chorobach.

Energia Reiki działanie komplementarne co oznacza, że wspomaga uzdrowienie na wielu poziomach, niezależnie od tego czy mamy do czynienia ze schorzeniem fizycznym : choroby, guzy, uczulenia, stany zapalne, brak apetytu, czy ze schorzeniem na tle psychicznym: skutki przemocy, zaniedbania, porzucenia, agresja, nadpobudliwość, wycofanie, lęki, czy wszelkie inne zachowania które budzą niepokój właścicieli lub utrudniają wspólne życie z naszym zwierzakiem jak no nieakceptowanie się zwierząt nawzajem.

Za pomocą zabiegów Reiki można także pomóc zwierzętom umierającym, przynosząc jemu i właścicielowi spokój i siłę na ta ostatnia wędrówkę.

Jak wygląda zabieg?

Zwierzęta są bardzo wrażliwe energetycznie i pracuje się z nimi nieco inaczej niż z ludźmi. Często zwierzę chore czy w gorszej kondycji nie życzy sobie bliskiego kontaktu i dotyku i z tego powodu robię im zabiegi na odległość.

Jeśli miejsce zamieszkania pozwala to z każdym zwierzakiem chociaż raz chce zobaczyć się osobiście. W schorzeniach na tle fizycznym zabiegi bezpośrednie są bardzo wskazane, zwierzęta z czasem przyzwyczają się do mojej obecności i bardzo lubią dotyk Reiki. Ważne by zwierze czuło się komfortowo i było w znanym sobie otoczeniu: domu, pokoju, podwórko czy stajni.

Z doświadczenia wiem że zwierzęta bardzo lubią Reiki i potrafią sobie dzięki niemu bardzo szybko pomóc.

Ile zabiegów jest potrzebne?

Każde zwierzę jest inne i każde inaczej reaguje na Reiki. Jeśli jest możliwość to chce spotkać się ze zwierzakiem i ocenić jaki jest jego stan energetyczny, jak reaguje na Reiki i ile zabiegów będzie wskazane.

Jeśli myślicie o komplementarnej terapii waszego zwierzaka to zalecam przed jej rozpoczęciem wykonanie Testu Energetycznego. Pomaga to określić stan wewnętrzny zwierzęcia który w przeciwieństwie do człowieka nie może się poskarżyć ze boli go wątroba czy przełyk. Test energetyczny pozwala również dobrać wspomagająca go naturoterapię oraz określić ilość potrzebnych zabiegów Reiki.

Logo_Pelnia-24

Barbara Królicka

terapienergetyczne@gmail.com

Konto mBank 87 1140 2004 0000 3602 7600 0266

© 2021 Terapie Eergetyczne. All rights reserved.